Несекојдневни модни парчиња

Знаеме дека во високата мода често се појавуваат парчиња што не би можеле да ги носиме во секојдневниот живот, ниту пак за свечени пригоди…или можеби никогаш. Дел од овие комбинации можеби ќе ги видите само во некој екстремни музички видеа или едиторијали, но она што ќе го видите нема да ве остави рамнодушни.

View this post on Instagram

Feeling blocked (@yuripardi, 2015)

A post shared by Hintmag (@hintmag) on

View this post on Instagram

#WhoDidThis

A post shared by Hintmag (@hintmag) on

View this post on Instagram

#WhoDidThis

A post shared by Hintmag (@hintmag) on

View this post on Instagram

In this together @is_siigii (4 images)

A post shared by Hintmag (@hintmag) on

View this post on Instagram

Shoes with bite @metacunder (4 images)

A post shared by Hintmag (@hintmag) on

View this post on Instagram

If 2020 were shoes

A post shared by Hintmag (@hintmag) on

View this post on Instagram

Swimsuit as flotation @is_siigii (3 images)

A post shared by Hintmag (@hintmag) on

View this post on Instagram

Carrot gold @nicolemclaughlin

A post shared by Hintmag (@hintmag) on

View this post on Instagram

#WhoDidThis

A post shared by Hintmag (@hintmag) on

View this post on Instagram

Monster shoes by @XanderZhou

A post shared by Hintmag (@hintmag) on

Сигурно дел од мислите што ви прелетаа беа:
Што си мислел дизајнерот? Кој би го облекол ова? Што гледам?!…нема назад.

ПОВРЗАНИ ПОСТОВИ

Модно патување со „VOYAGE“ на Стефанија Насеска

Откако премиерно ја прикажа во рамки на дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје, познатата македонска дизајнерка ја пресели новата колекција...

FALL ESSENTIALS / MY MUST HAVES!

Девојката со огнена коса ни ги претставува есенските трендови и MUST HAVE модни парчиња според неа. Мора да напоменеме дека нејзиниот стил...

Стил на денот 17.10

Денес ви ја претставуваме инфлуенсерката Нина. Нејзините колоритни аутфити, со интересни принтови и јаки бои не освоија. На оваа фотограгија таа дури...

СЛЕДЕТЕ НЕ

5,783FansLike
1,260FollowersFollow
Love Cats

НАЈПОПУЛАРНИ ПОСТОВИ

Заштитна маска од природно цвеќе

Маските освен својата примарна цел да не заштитат од вирусот, полека станаа must have парче во светот на модата. Познатите светски и...

Интервју со Marta Devilish

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?1. Во се сакам спонтаност. На предходниот fashion weekend бев ‘тазе’ тетовирана, истиот тој ден,...

Најдобри пропсови за фотографирање чевли

Има мал милион начини како да се пофалите со фотографија од нови чевли на социјалните медиуми, но доколку сакате тоа да изгледа...

Интервју со инфлуенсерката Дилек Асаноска

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?Во поглед на модни комбинации најчесто носам мои дизајни кои сум ги изработила специјално за...

Интервју со млади бизнисмени – Филип Ангеловски DELTA MKS

Кои се твоите дневни рутини?Обично денот ми започнува со утринско кафе. Првото го пијам со колегите на работа додека спремаме план...