Како изгледаат нашите инфлуенсери во бикини

Неодамна на социјалните медиуми изби доста интензивна дебата околу ставовите за тоа како треба да изгледа бикини тело. Дебатата остана со поделени ставови, но ние се согласуваме со ставот што го завземаа поголем дел од нашите јавни личности: #секоетелоебикинитело. Бидејќи летото скоро заврши решивме да споделиме како изгледаат нашите најпознати инфлуенсери во бикини:

View this post on Instagram

Exactly a month ago I posted the “Before&After” photo of my weight loss journey. So here we are 30 days later and I wanted to do a little update. You’ve probably noticed how every fitness or food post is mainly focused on weight loss and how to do it quickly. With my promise to stay real and transparent about everything I share, comes this statement: There’s no such a thing as (a healthy & effective) fast diet or an easy workout with overnight results. That’s the harsh truth and it’s better to accept it before you seriously harm your body believing in marketing tricks like that. With all that being said, let’s get back to my update. My focus is no longer to lose weight, a month later and I’m still happily at 68kg. My plan and routine are all about building muscle and getting stronger. So I think the visible difference on my body (at least to me) is in my muscle definition. Before it was non-existent and now I can finally say that I’m seeing some real results from the hard work I’ve been putting in. The most important thing about this whole experience is that I finally learned to enjoy the process. I love finding what works for me and what doesn’t. I love creating new recipes to fit my lifestyle and new workout routines that make training fun. I’m in love the way my body is transforming, while I continue to transform into a better version of myself.

A post shared by ANTONIJA LOKVENEC (@antonijalokvenec) on

Антонија Локвенец
View this post on Instagram

i fall in love with sunsets over and over again🌅😻

A post shared by Valerija Prespanoska (@valerijaprespanoska) on

Валерија Преспаноска
Ксенија Деспотовска
Александра Шијакоска
View this post on Instagram

🌊

A post shared by М А Р И С 🦁 (@marysejolene) on

Марис Џолин
Лила Филиповска
Марјана Станојковска
Александра Маџестик
View this post on Instagram

🌊💙

A post shared by Daniela Gjurovska (@thegjurovska) on

Дани Ѓуровска

Марта Девилиш
Анастасија Димеска
Кика Авеиро
Јелена Спенџарска
Ангела Ѓоргиева
View this post on Instagram

Филинг Хот 🔥👀

A post shared by Jasna (@jasnapilates) on

Јасна Пилатес

Христина Пан

ПОВРЗАНИ ПОСТОВИ

Модно патување со „VOYAGE“ на Стефанија Насеска

Откако премиерно ја прикажа во рамки на дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје, познатата македонска дизајнерка ја пресели новата колекција...

FALL ESSENTIALS / MY MUST HAVES!

Девојката со огнена коса ни ги претставува есенските трендови и MUST HAVE модни парчиња според неа. Мора да напоменеме дека нејзиниот стил...

Стил на денот 17.10

Денес ви ја претставуваме инфлуенсерката Нина. Нејзините колоритни аутфити, со интересни принтови и јаки бои не освоија. На оваа фотограгија таа дури...

СЛЕДЕТЕ НЕ

5,783FansLike
1,260FollowersFollow
Love Cats

НАЈПОПУЛАРНИ ПОСТОВИ

Заштитна маска од природно цвеќе

Маските освен својата примарна цел да не заштитат од вирусот, полека станаа must have парче во светот на модата. Познатите светски и...

Интервју со Marta Devilish

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?1. Во се сакам спонтаност. На предходниот fashion weekend бев ‘тазе’ тетовирана, истиот тој ден,...

Најдобри пропсови за фотографирање чевли

Има мал милион начини како да се пофалите со фотографија од нови чевли на социјалните медиуми, но доколку сакате тоа да изгледа...

Интервју со инфлуенсерката Дилек Асаноска

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?Во поглед на модни комбинации најчесто носам мои дизајни кои сум ги изработила специјално за...

Интервју со млади бизнисмени – Филип Ангеловски DELTA MKS

Кои се твоите дневни рутини?Обично денот ми започнува со утринско кафе. Првото го пијам со колегите на работа додека спремаме план...