Стил на денот 15.10

Денес за стил на денот ви ја избравме инфлуенсерка која своите фотографии ги прави низ Париз, Франција. Дали се ова предностите кои ги носи живеењето во градот на високата мода или едноставно девојката има добар стил?

Еве дел од нашите омилени комбинации од нејзиниот инста профил:

View this post on Instagram

Casual Sunday what???? 😎💥

A post shared by ESTELLE CHEMOUNY (@estellechemouny) on

View this post on Instagram

Enter the matrix 💥 @acnestudios

A post shared by ESTELLE CHEMOUNY (@estellechemouny) on

View this post on Instagram

Flying in my @prada skirt 🍂

A post shared by ESTELLE CHEMOUNY (@estellechemouny) on

View this post on Instagram

31 🎂 the older i get, the better I feel🤍

A post shared by ESTELLE CHEMOUNY (@estellechemouny) on

View this post on Instagram

When @prada meets Adidas 🖤💣 #PradaForAdidas

A post shared by ESTELLE CHEMOUNY (@estellechemouny) on

View this post on Instagram

Trying to dress for the strange Parisian weather 🍂

A post shared by ESTELLE CHEMOUNY (@estellechemouny) on

претходниот член,Интервју со Верица Стојанова
Следната статијаСтил на денот 16.10

ПОВРЗАНИ ПОСТОВИ

Модно патување со „VOYAGE“ на Стефанија Насеска

Откако премиерно ја прикажа во рамки на дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје, познатата македонска дизајнерка ја пресели новата колекција...

FALL ESSENTIALS / MY MUST HAVES!

Девојката со огнена коса ни ги претставува есенските трендови и MUST HAVE модни парчиња според неа. Мора да напоменеме дека нејзиниот стил...

Стил на денот 17.10

Денес ви ја претставуваме инфлуенсерката Нина. Нејзините колоритни аутфити, со интересни принтови и јаки бои не освоија. На оваа фотограгија таа дури...

СЛЕДЕТЕ НЕ

5,783FansLike
1,260FollowersFollow
Love Cats

НАЈПОПУЛАРНИ ПОСТОВИ

Заштитна маска од природно цвеќе

Маските освен својата примарна цел да не заштитат од вирусот, полека станаа must have парче во светот на модата. Познатите светски и...

Интервју со Marta Devilish

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?1. Во се сакам спонтаност. На предходниот fashion weekend бев ‘тазе’ тетовирана, истиот тој ден,...

Најдобри пропсови за фотографирање чевли

Има мал милион начини како да се пофалите со фотографија од нови чевли на социјалните медиуми, но доколку сакате тоа да изгледа...

Интервју со инфлуенсерката Дилек Асаноска

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?Во поглед на модни комбинации најчесто носам мои дизајни кои сум ги изработила специјално за...

Интервју со млади бизнисмени – Филип Ангеловски DELTA MKS

Кои се твоите дневни рутини?Обично денот ми започнува со утринско кафе. Првото го пијам со колегите на работа додека спремаме план...