Стил на денот 16.10

За денес ви ја одбравме Лили Кларк која е базирана во Манчестер, Америка.
Таа е уште еден доказ дека минимализмот е тренд во светот на модата.

Еве дел од комбинациите кои ни се допаднаа од нејзиниот профил:

View this post on Instagram

Clown feet central 🤡

A post shared by Lily Clark (@lilyisabellaclark) on

View this post on Instagram

La dolce vita 🍋

A post shared by Lily Clark (@lilyisabellaclark) on

View this post on Instagram

Finally an outing for the dress of dreams

A post shared by Lily Clark (@lilyisabellaclark) on

View this post on Instagram

A gloomy first eve in Roma 🍝

A post shared by Lily Clark (@lilyisabellaclark) on

View this post on Instagram

Business in the front party in the back

A post shared by Lily Clark (@lilyisabellaclark) on

претходниот член,Стил на денот 15.10
Следната статијаСтил на денот 17.10

ПОВРЗАНИ ПОСТОВИ

Модно патување со „VOYAGE“ на Стефанија Насеска

Откако премиерно ја прикажа во рамки на дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје, познатата македонска дизајнерка ја пресели новата колекција...

FALL ESSENTIALS / MY MUST HAVES!

Девојката со огнена коса ни ги претставува есенските трендови и MUST HAVE модни парчиња според неа. Мора да напоменеме дека нејзиниот стил...

Стил на денот 17.10

Денес ви ја претставуваме инфлуенсерката Нина. Нејзините колоритни аутфити, со интересни принтови и јаки бои не освоија. На оваа фотограгија таа дури...

СЛЕДЕТЕ НЕ

5,783FansLike
1,260FollowersFollow
Love Cats

НАЈПОПУЛАРНИ ПОСТОВИ

Заштитна маска од природно цвеќе

Маските освен својата примарна цел да не заштитат од вирусот, полека станаа must have парче во светот на модата. Познатите светски и...

Интервју со Marta Devilish

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?1. Во се сакам спонтаност. На предходниот fashion weekend бев ‘тазе’ тетовирана, истиот тој ден,...

Најдобри пропсови за фотографирање чевли

Има мал милион начини како да се пофалите со фотографија од нови чевли на социјалните медиуми, но доколку сакате тоа да изгледа...

Интервју со инфлуенсерката Дилек Асаноска

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?Во поглед на модни комбинации најчесто носам мои дизајни кои сум ги изработила специјално за...

Интервју со млади бизнисмени – Филип Ангеловски DELTA MKS

Кои се твоите дневни рутини?Обично денот ми започнува со утринско кафе. Првото го пијам со колегите на работа додека спремаме план...