Стил на денот 29.09

Денес ви ја избравме петит инфлуенсерката која има одличен стил и совети за тоа како ниските девојки може да изгледаат одлично. Тејлор има минималистички стил и беспрекорен вкус.

Во продолжение комбинации кои може да ве инспирираат од нејзиниот инста профил:

View this post on Instagram

A little 80s moment

A post shared by Taylor Hage (@tayhage) on

View this post on Instagram

A little road trip today!

A post shared by Taylor Hage (@tayhage) on

View this post on Instagram

Comfy set! Obsessed!

A post shared by Taylor Hage (@tayhage) on

View this post on Instagram

A little cardigan and faux leather moment.

A post shared by Taylor Hage (@tayhage) on

View this post on Instagram

Sweater vest obsessed!

A post shared by Taylor Hage (@tayhage) on

View this post on Instagram

Fall tones and a hot latte!

A post shared by Taylor Hage (@tayhage) on

View this post on Instagram

Almost 50 shades of grey…

A post shared by Taylor Hage (@tayhage) on

View this post on Instagram

A floral moment 🌸

A post shared by Taylor Hage (@tayhage) on

View this post on Instagram

Not wearing jeans today!

A post shared by Taylor Hage (@tayhage) on

View this post on Instagram

Keeping it simple!

A post shared by Taylor Hage (@tayhage) on

View this post on Instagram

Mostly Monochromatic!

A post shared by Taylor Hage (@tayhage) on

View this post on Instagram

A little blouse and sneaker action!

A post shared by Taylor Hage (@tayhage) on

View this post on Instagram

Another mirror selfie! 💙

A post shared by Taylor Hage (@tayhage) on

View this post on Instagram

Colorful Monday!

A post shared by Taylor Hage (@tayhage) on

View this post on Instagram

Black and white is my go-to combo! 🖤

A post shared by Taylor Hage (@tayhage) on

И за крај едно видео со повеќе аутфити:

View this post on Instagram

Blazer obsession!

A post shared by Taylor Hage (@tayhage) on

ПОВРЗАНИ ПОСТОВИ

Модно патување со „VOYAGE“ на Стефанија Насеска

Откако премиерно ја прикажа во рамки на дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје, познатата македонска дизајнерка ја пресели новата колекција...

FALL ESSENTIALS / MY MUST HAVES!

Девојката со огнена коса ни ги претставува есенските трендови и MUST HAVE модни парчиња според неа. Мора да напоменеме дека нејзиниот стил...

Стил на денот 17.10

Денес ви ја претставуваме инфлуенсерката Нина. Нејзините колоритни аутфити, со интересни принтови и јаки бои не освоија. На оваа фотограгија таа дури...

СЛЕДЕТЕ НЕ

5,783FansLike
1,260FollowersFollow
Love Cats

НАЈПОПУЛАРНИ ПОСТОВИ

Заштитна маска од природно цвеќе

Маските освен својата примарна цел да не заштитат од вирусот, полека станаа must have парче во светот на модата. Познатите светски и...

Интервју со Marta Devilish

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?1. Во се сакам спонтаност. На предходниот fashion weekend бев ‘тазе’ тетовирана, истиот тој ден,...

Најдобри пропсови за фотографирање чевли

Има мал милион начини како да се пофалите со фотографија од нови чевли на социјалните медиуми, но доколку сакате тоа да изгледа...

Интервју со инфлуенсерката Дилек Асаноска

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?Во поглед на модни комбинации најчесто носам мои дизајни кои сум ги изработила специјално за...

Интервју со млади бизнисмени – Филип Ангеловски DELTA MKS

Кои се твоите дневни рутини?Обично денот ми започнува со утринско кафе. Првото го пијам со колегите на работа додека спремаме план...