Дома Блог

Блог

Интервју со Стефанија Насеска

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?Подготовките за Fashion Weekend Skopje секоја сезона се различни. Ќе се...

39 Skopje Jazz Festival, 14-17.10

Од 14 до 17 месецов ќе се одржи 39. Скопски џез фестивал и тоа во традиционалниот термин, во третиот Четврток од Октомври...

Несекојдневни модни парчиња

Знаеме дека во високата мода често се појавуваат парчиња што не би можеле да ги носиме во секојдневниот живот, ниту пак за...
Love Cats

ИЗДВОЈУВАМЕ

Како да го подобрите вашето Инстаграм SEO

Светскиот тренд на инфлуенсерите за нивните слики и видеа да излегуваат меѓу првите во search барот, е да се креира сопствен Alternative...

Шик есенски комбинации

Во пресрет на есента ви издвоивме видео на кое може да се инспирирате за совршените есенски комбинации.

22 Моден Викенд Скопје од 1 до 3 Oктомври во Јавна Соба

FWSK и ONLYAFEW најавуваат реномирани дизајнери, како и нови иновативни таленти од нашата земја и странство, што ќе се претстават во рамки...