Дома Филм

Филм

Актерката Елизабета Клинчаревска Младеновска со улога во македонско-хрватски краток филм

Елизабета Клинчаревска Младеновска летово можевме да ја видиме во главната улога во претставата „Полковникот Птица“, во режија на Андреј Цветановски, на „Охридско...

Се снима филм во Скопје

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека во Скопје од , Петок 16.10 до 19.10, Понеделник ќе има привремен...

Фотоманипулации да или не?

Кога зборуваме за фотографија, неизбежно е да ги спомнеме и фотоманипулациите. Скоро секој фотограф и инфлуенсер ги едитира своите фотографии. Инфлуенсерите најчесто...

Кортни Кокс низ годините

Кортни Кокс или за голем дел од фановите Моника од Пријатели, како и секој актер поминала низ бројни трансформации. Како што велат:...

Актерите од “Stranger Тhings” му честитаат на Дејвид Харбор

Младите актерски ѕвезди од серијата "Stranger Тhings" му го честитаат на својот постар колега Дејвид Харбор бракот со пејачката Лили Ален. Популарната...

Адисон Рае доби главна улога во филм

Една од најпознатите Тик токерки Адисон Рае, ја доби главната улога во римејкот на филмот: "She's All That". Адисон моментално е најдобра...

Доколку би зборувале како што праќаме пораки

Новите генерации се повеќе го користат своите мобилни телефони за испраќање пораки, а помалку за јавување. Постојат термини за кои тие користат...

“Multivorsce” нова анимирана серија за возрасни

"CBS All Access" најави дека во развој е нова анимирана серија за возрасни, наречена:"Multivorse". Серијата треба да претставува...

Денови на квир кино

 Еден поинаков фестивал на филмот, овозможен од "International Queer & Migrant Film Festival и Skopje Film Festival". Дизајн на постер...
Love Cats

ИЗДВОЈУВАМЕ

Како да го подобрите вашето Инстаграм SEO

Светскиот тренд на инфлуенсерите за нивните слики и видеа да излегуваат меѓу првите во search барот, е да се креира сопствен Alternative...

Шик есенски комбинации

Во пресрет на есента ви издвоивме видео на кое може да се инспирирате за совршените есенски комбинации.

22 Моден Викенд Скопје од 1 до 3 Oктомври во Јавна Соба

FWSK и ONLYAFEW најавуваат реномирани дизајнери, како и нови иновативни таленти од нашата земја и странство, што ќе се претстават во рамки...