Дома Инфлуенсери

Инфлуенсери

Стил на денот 17.10

Денес ви ја претставуваме инфлуенсерката Нина. Нејзините колоритни аутфити, со интересни принтови и јаки бои не освоија. На оваа фотограгија таа дури...

Стил на денот 16.10

За денес ви ја одбравме Лили Кларк која е базирана во Манчестер, Америка.Таа е уште еден доказ дека минимализмот е тренд во...

Стил на денот 15.10

Денес за стил на денот ви ја избравме инфлуенсерка која своите фотографии ги прави низ Париз, Франција. Дали се ова предностите кои...

Интервју со Верица Стојанова

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ? Мислев дека ќе ми треба повеќе време за да смислам аутфит,...

Стил на денот 09.10

Изборот за денешниот стил на денот е инфлуенсерот Панче. Навистина одличен пример за дечко со стил, многу храбри комбинации, експериментирање со принтови...

Интервју со Дани Ѓуровска

1. Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?Искрена да бидам оваа сезона на Модниот викенд беше првата на...

Интервју со Кика Авеиро

1. Како се подготвуваш за Fashion Weekend ? За мене, одењето на модниот викенд е нешто што започна неодамна....

Стил на денот 04.10

За денес ви избравме прекрасната есенска комбинација на Тамара. Веќе бе имаме запознаено со оваа инфлуенсерка преку нејзините видеа на кои се...

Интервју со Стефани Христов

Одлучивме да направиме интервју и со член на нашиот тим, кој повеќе од една деценија е дел од модниот свет како позади...
Love Cats

ИЗДВОЈУВАМЕ

Како да го подобрите вашето Инстаграм SEO

Светскиот тренд на инфлуенсерите за нивните слики и видеа да излегуваат меѓу првите во search барот, е да се креира сопствен Alternative...

Шик есенски комбинации

Во пресрет на есента ви издвоивме видео на кое може да се инспирирате за совршените есенски комбинации.

22 Моден Викенд Скопје од 1 до 3 Oктомври во Јавна Соба

FWSK и ONLYAFEW најавуваат реномирани дизајнери, како и нови иновативни таленти од нашата земја и странство, што ќе се претстават во рамки...