Дома Музика

Музика

Музичар Бојан Галевски – Гитарист

1. Што значи да си музичар ? Да си музичар значи да си уметник! Дарба која си ја...

Музичар – Слободан Геровски DRUMMER

Што значи да си музичар ? Да си музичар е дар што не може да го поседува секој (или...

Британката која стана меме, ја препеа песната на Гага

Откако беше случајно снимена за време на проектот: "доврши го текстот", британката Авбери, која всушност е пејачка се здоби со вистинска слава...

South Park the band со нов сингл

Љубителите на ноќниот живот и живите рок свирки се добро запознаени со "South Park the band". Вокалаот на Светле ни поблизок дури...

Луна Џогани кажа ‚‚ДА‘‘!

Познатата пејачка и учесничка во реалното шоу Задруга вчера вечерта го кажа судбоносното ‚‚да‘‘. https://www.instagram.com/p/CEzv5IZJY-g/?utm_source=ig_web_copy_link

Мајли Сајрус вдоми напуштено куче и му даде необично име

За оние кои не се запознаени, Мајли Сајрус е огромен љубител на животни и често вдомува напуштени миленици. Овој пат таа вдоми...

Јелена Крлеуша доаѓа во Охрид?

На својот инстаграм профил Egoist Beach bar објавија флаер на кој најавуваат дека мегапопуларната дива Јелена Карлеуша оваа Сабота 05.09. ќе има...

Лејди Гага со моќна порака до фановите

Бомбастична како и секогаш, со промена на неколку аутфити, кој од кој повпечатлив. Откако се пофали со наградите кои ги освои на...

Топ 5 песни според Тик ток

Доколку имате Тик Ток сигурно ви се познати барем 15 секунди од овие неколку песни кои се моментално во топ 5. Но...
Love Cats

ИЗДВОЈУВАМЕ

Како да го подобрите вашето Инстаграм SEO

Светскиот тренд на инфлуенсерите за нивните слики и видеа да излегуваат меѓу првите во search барот, е да се креира сопствен Alternative...

Шик есенски комбинации

Во пресрет на есента ви издвоивме видео на кое може да се инспирирате за совршените есенски комбинации.

22 Моден Викенд Скопје од 1 до 3 Oктомври во Јавна Соба

FWSK и ONLYAFEW најавуваат реномирани дизајнери, како и нови иновативни таленти од нашата земја и странство, што ќе се претстават во рамки...