Дома Животен Стил

Животен Стил

Вистинското значење на сончогледовата лента

Сончогледот често се појавува како мотив во модата, дали е принт на маица, фустан, детал на обетки, каиш или едноставно сончогледовото поле...

Интервју со млади бизнисмени – Филип Ангеловски DELTA MKS

Кои се твоите дневни рутини?Обично денот ми започнува со утринско кафе. Првото го пијам со колегите на работа додека спремаме план...

Како помина Корона- летото со Кика Авеиро

Plus size моделот и инфлуенсер Кика Авеиро е позната и по своите одлични видеа на Youtube. Нејзините видеа опфаќаат разни актуелни теми,...

Месечен хороскоп за Октомври

Месецот започнува со особено незгодна нота со Полна месечина во Овен на 1ви Октомври. Да се ​​добие она што го сакате, во...

Интервју со моделот Младен Филиповски

Кој е Младен?Се викам Младен, имам 26 години и сум од Куманово. Долги години се занимавав професионално со моделинг во една...

Промените на познатите личности низ годините

Јавните личности низ годините поминуваат ни разни фази и физички промени. Овие промени може да се промена на бојата на косата или...

Петиција за забрана на Тик Ток во Македонија

Дали знаете дека на Фејзбук моментално има страница на која постои петоција за забрана на Тик Ток во Македонија?

Како се забавувавме вчера?

Вчера бевме присутни на настанот кој Tale Detail, новиот под-бренд на Преплет, го организираа во Кино Карпош. Стануваше збор за POP UP...

Како да креирате ефект на фотки под вода?

Навистина некогаш може да научите интересни трикови кои професионалците ги употребуваат за да постигнат неверојатни ефекти на своите фотографии.
Love Cats

ИЗДВОЈУВАМЕ

Како да го подобрите вашето Инстаграм SEO

Светскиот тренд на инфлуенсерите за нивните слики и видеа да излегуваат меѓу првите во search барот, е да се креира сопствен Alternative...

Шик есенски комбинации

Во пресрет на есента ви издвоивме видео на кое може да се инспирирате за совршените есенски комбинации.

22 Моден Викенд Скопје од 1 до 3 Oктомври во Јавна Соба

FWSK и ONLYAFEW најавуваат реномирани дизајнери, како и нови иновативни таленти од нашата земја и странство, што ќе се претстават во рамки...