Есенски трендови кои треба да ги испробате

1. All white (цели во бело)
Во овие комбинации може да вклучите нијанси и на крем, беж.
Некои од најин парчињата за оваа есен-зима сезона се плетените елеци и џемпери со копчиња, како и кошули со пуф ракави.

2. Дводелни сетови од сукњи и пресечени, односно кратки сакоа.
Препорачливо е да се иста боја/бои и материјал, а ако сте вешти со машина за шиење може да прочепкате по винтиџ парчињата од плакарот на баба и потоа да ги рекреирате.

3.Романтични фустани во повеќе слоеви
Дали ќе ги искористите летните фустани и здолништа и оваа есен? Можеби со кожна јакна и шешир или пак џемпер или елек.

4. Preppy
Високи чорапи, високи чизми, здолништа и кожули инспирирани од униформи. Можеби интересен принт или кошула со голема јака.

@tay_richard

Some of my fav fall trends for 2020 🍁 1,2,3,4? 🤔 see outfit details on my IG or YT ❤️ #fashion #outfitinspiration #falltrends2020

♬ The Banjo Beat, Pt. 1 – Ricky Desktop

ПОВРЗАНИ ПОСТОВИ

Модно патување со „VOYAGE“ на Стефанија Насеска

Откако премиерно ја прикажа во рамки на дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје, познатата македонска дизајнерка ја пресели новата колекција...

FALL ESSENTIALS / MY MUST HAVES!

Девојката со огнена коса ни ги претставува есенските трендови и MUST HAVE модни парчиња според неа. Мора да напоменеме дека нејзиниот стил...

Стил на денот 17.10

Денес ви ја претставуваме инфлуенсерката Нина. Нејзините колоритни аутфити, со интересни принтови и јаки бои не освоија. На оваа фотограгија таа дури...

СЛЕДЕТЕ НЕ

5,783FansLike
1,260FollowersFollow
Love Cats

НАЈПОПУЛАРНИ ПОСТОВИ

Заштитна маска од природно цвеќе

Маските освен својата примарна цел да не заштитат од вирусот, полека станаа must have парче во светот на модата. Познатите светски и...

Интервју со Marta Devilish

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?1. Во се сакам спонтаност. На предходниот fashion weekend бев ‘тазе’ тетовирана, истиот тој ден,...

Најдобри пропсови за фотографирање чевли

Има мал милион начини како да се пофалите со фотографија од нови чевли на социјалните медиуми, но доколку сакате тоа да изгледа...

Интервју со инфлуенсерката Дилек Асаноска

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?Во поглед на модни комбинации најчесто носам мои дизајни кои сум ги изработила специјално за...

Интервју со млади бизнисмени – Филип Ангеловски DELTA MKS

Кои се твоите дневни рутини?Обично денот ми започнува со утринско кафе. Првото го пијам со колегите на работа додека спремаме план...