Музичар Бојан Галевски – Гитарист

1. Што значи да си музичар ?

Да си музичар значи да си уметник! Дарба која си ја носиш во себе цел живот и преку која можеш да расположиш многу луѓе, секојдневно.

2. Колку е важно да си професионален во својот индтрумент?

Како во секоја професија, професионалноста е одлика на самиот себе и секако голем дел од патот до успехот.

3. Какво е чувството на бина ?

Неописливо, само тој што го доживеал знае.

4. Дали музичарите се инфлуенсери?

Можеби.

5. Што мислиш за influencer.mk ?

Топ идеја. Нешто ново, забавно и различно од останатите содржини. Ни треба промоција на култура, забава и музика во државава.

6. Што значи да си музичар во МК ?

Значи со голем мерак да инвестираш голем дел од заработеното во опрема и снимање, да се трудиш да си го најдеш местото на сцената и да немаш каде да го промовираш тоа што си го создал. И така во круг. Секоја чест на пар портали и новинари кои се исклучок.

7. Како се живее од музика ?

Просечно до солидно, зависи од жанрот кој се свири 😂

8. Што би сменил (додал/одземал) во мк музиката ?

Што знам, додај малце reverb, hall a и високи може плус. 😁

9. Журка или Концерт ?

Концерт

10. Авторска музика или Кавер бенд ?

Авторско

11. Како би се поддржала МК музиката?

Со емисии, статии, настани и фестивали посветени исклучиво на домашната музика и сцена. За српската турбофолк сцена научивме се, време е и наши музичари да (по)кажат што имаат. Имаме артисти кои навистина вредат.

ПОВРЗАНИ ПОСТОВИ

Модно патување со „VOYAGE“ на Стефанија Насеска

Откако премиерно ја прикажа во рамки на дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје, познатата македонска дизајнерка ја пресели новата колекција...

FALL ESSENTIALS / MY MUST HAVES!

Девојката со огнена коса ни ги претставува есенските трендови и MUST HAVE модни парчиња според неа. Мора да напоменеме дека нејзиниот стил...

Стил на денот 17.10

Денес ви ја претставуваме инфлуенсерката Нина. Нејзините колоритни аутфити, со интересни принтови и јаки бои не освоија. На оваа фотограгија таа дури...

СЛЕДЕТЕ НЕ

5,783FansLike
1,260FollowersFollow
Love Cats

НАЈПОПУЛАРНИ ПОСТОВИ

Заштитна маска од природно цвеќе

Маските освен својата примарна цел да не заштитат од вирусот, полека станаа must have парче во светот на модата. Познатите светски и...

Интервју со Marta Devilish

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?1. Во се сакам спонтаност. На предходниот fashion weekend бев ‘тазе’ тетовирана, истиот тој ден,...

Најдобри пропсови за фотографирање чевли

Има мал милион начини како да се пофалите со фотографија од нови чевли на социјалните медиуми, но доколку сакате тоа да изгледа...

Интервју со инфлуенсерката Дилек Асаноска

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?Во поглед на модни комбинации најчесто носам мои дизајни кои сум ги изработила специјално за...

Интервју со млади бизнисмени – Филип Ангеловски DELTA MKS

Кои се твоите дневни рутини?Обично денот ми започнува со утринско кафе. Првото го пијам со колегите на работа додека спремаме план...