Музичар – Слободан Геровски DRUMMER

Што значи да си музичар ?

Да си музичар е дар што не може да го поседува секој (или го имаш или го немаш).Привилегија во која си постојано опкружен со луѓе и во постојано позитивна енергија, барем така мислам јас.

Колку е важно да си професионален во својот индтрумент?

Доколку планираш да се занимаваш и да заработуваш од музиката, најбитна работа е да си професионален.

Какво е чувството на бина ?

Превземено со согласност АРТИСТОТ

Првите појавувања на бина се хорор од причина што те јаде трема, несигурност, цело време се фокусираш на тоа да не згрешиш и слично.Но, со тек на време тоа исчезнува.Кога веќе нема трема и несигурност, тогаш е фантастично и незаменливо.

Дали музичарите се инфлуенсери?

Кој како.

Што мислиш за influencer.mk ?

Конечно нешто каде што ќе можат луѓето да дознаат повеќе за уметноста и културата во државава.Одлично, само напред.

Што значи да си музичар во МК ?

Да си музичар во Македонија е тешко.Многу различно од тоа што луѓето мислат дека е…Твојот труд не се цени толку како во другите земји, немаш телевизија, емисии каде што можеш да се промовираш, искрено се надевам дека ќе има повеќе портали како вашиов во моментов, каде што ќе можат музичарите да се промовираат и да им се олесни работата.

Како се живее од музика ?

Превземено со согласност АРТИСТОТ

Како што ви одговорив на претходното прашање, фактот дека не се цени трудот го отежнува и животот од музиката кај нас.Така да, просечно.

Што би сменил (додал/одземал) во мк музиката ?

Не би одземал ништо, би додал само повеќе хармонија хаха.

Журка или Концерт ?

Концерт.

Авторска музика или Кавер бенд ?

Авторско – свое си е свое.

Како би се поддржала МК музиката?

Превземено со согласност АРТИСТОТ

Живееме во држава каде што скоро и да нема места каде што можеш да се промовираш.Според мене, би требало да има повеќе емисии каде што ќе гостуваат музичари и јавни личности, бидејќи немаме проблем само во музиката, туку имаме општ проблем во уметноста.

ПОВРЗАНИ ПОСТОВИ

Модно патување со „VOYAGE“ на Стефанија Насеска

Откако премиерно ја прикажа во рамки на дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје, познатата македонска дизајнерка ја пресели новата колекција...

FALL ESSENTIALS / MY MUST HAVES!

Девојката со огнена коса ни ги претставува есенските трендови и MUST HAVE модни парчиња според неа. Мора да напоменеме дека нејзиниот стил...

Стил на денот 17.10

Денес ви ја претставуваме инфлуенсерката Нина. Нејзините колоритни аутфити, со интересни принтови и јаки бои не освоија. На оваа фотограгија таа дури...

СЛЕДЕТЕ НЕ

5,783FansLike
1,260FollowersFollow
Love Cats

НАЈПОПУЛАРНИ ПОСТОВИ

Заштитна маска од природно цвеќе

Маските освен својата примарна цел да не заштитат од вирусот, полека станаа must have парче во светот на модата. Познатите светски и...

Интервју со Marta Devilish

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?1. Во се сакам спонтаност. На предходниот fashion weekend бев ‘тазе’ тетовирана, истиот тој ден,...

Најдобри пропсови за фотографирање чевли

Има мал милион начини како да се пофалите со фотографија од нови чевли на социјалните медиуми, но доколку сакате тоа да изгледа...

Интервју со инфлуенсерката Дилек Асаноска

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?Во поглед на модни комбинации најчесто носам мои дизајни кои сум ги изработила специјално за...

Интервју со млади бизнисмени – Филип Ангеловски DELTA MKS

Кои се твоите дневни рутини?Обично денот ми започнува со утринско кафе. Првото го пијам со колегите на работа додека спремаме план...