Интервју со Стефани Христов

Одлучивме да направиме интервју и со член на нашиот тим, кој повеќе од една деценија е дел од модниот свет како позади...

Месечен хороскоп за Октомври

Месецот започнува со особено незгодна нота со Полна месечина во Овен на 1ви Октомври. Да се ​​добие она што го сакате, во...

Интервју со Marta Devilish

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?1. Во се сакам спонтаност. На предходниот fashion weekend бев ‘тазе’ тетовирана, истиот тој ден,...

5 причини зошто моделите се најпопуларните инфлуенсери на Инстаграм

1 од 9 од светската популација сега е на Инстаграм, со над 800 милиони активни корисници секој месец. Непотребно е да се...
Gorska Voda

МОДА

МУЗИКА

ФИЛМ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

DC фановите го открија новиот вилан од Suicide Squad 2

Универзумот DC постојано се проширува, а минатонеделниот DC Fandome покажа дел од идните проекти на Ворнер Брос. Едно од многуте откритија од...

Заштитна маска од природно цвеќе

Маските освен својата примарна цел да не заштитат од вирусот, полека станаа must have парче во светот на модата. Познатите светски и...

Мажи инфлуенсери од домашната сцена

Знаеме дека ги следите нашите најпознати инфлуенсери од понежниот пол, но дали ги следите и овие мажи инфлуенсери?

Какви миленици имаат нашите инфлуенсери?

За повеќето наши инфлуенсери, доколку ги следиме знаеме и какви миленици чуваат. Зошто? Бидејжи тие често споделуваат фотографии од своите преслатки миленици....

Бјорк го одложи лајфстрим серијалот за 2021

Бјорк повторно го одложи својот лајфстрим серијал. Најголемата причина за повторното поместување на оркестралниот серијал е тековната ситуација со Ковид 19 вирусот....

Кои се најгледаните филмови на Нетфликс?

Нетфликс ја објави листата на најгледани филмови на нивната платформа. Сите овие филмови се нивна оригинална продукција и се рангирани според бројот...

Како да добиете подобри фотографии со телефон

Џесика Ванг е познат светски инфлуенсер. Моментално е доста актуелна на платформата Тик Ток со преку 2.7 милиони следбеници. Таа преку своите...

Го испробавте ли новиот Тик Ток предизвик?

Ако имате Тик Ток профил, тогаш сигурно ги следите најактуелните предизвици. Ако сте моден фанатик тогаш ова е вистинскиот предизвик за вас:

Ирис Апфел наполни 99 години

Модната икона и дизајнер Ирис Апфел наполни 99 години. Многумина од нас би биле среќни да доживеат длабока старост, но Ирис тоа...

Најдобрите македонски мејкап артисти

Зад совршените фотографии на инфлуенсерите и другите јавни личности стои тим од повеќе луѓе кој се грижи за нивниот изглед. Добрата шминка...

Тренди накит за заби да или не?

Модата се шири во толку многу аспекти од животот, па зошто да не кога е во прашање насмевката. Сите се запознаени со...

Како изгледаат нашите инфлуенсери во бикини

Неодамна на социјалните медиуми изби доста интензивна дебата околу ставовите за тоа како треба да изгледа бикини тело. Дебатата остана со поделени...