Интервју со Стефани Христов

Одлучивме да направиме интервју и со член на нашиот тим, кој повеќе од една деценија е дел од модниот свет како позади...

Месечен хороскоп за Октомври

Месецот започнува со особено незгодна нота со Полна месечина во Овен на 1ви Октомври. Да се ​​добие она што го сакате, во...

Интервју со Marta Devilish

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?1. Во се сакам спонтаност. На предходниот fashion weekend бев ‘тазе’ тетовирана, истиот тој ден,...

5 причини зошто моделите се најпопуларните инфлуенсери на Инстаграм

1 од 9 од светската популација сега е на Инстаграм, со над 800 милиони активни корисници секој месец. Непотребно е да се...
Gorska Voda

МОДА

МУЗИКА

ФИЛМ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

39 Skopje Jazz Festival, 14-17.10

Од 14 до 17 месецов ќе се одржи 39. Скопски џез фестивал и тоа во традиционалниот термин, во третиот Четврток од Октомври...

Интервју со Верица Стојанова

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ? Мислев дека ќе ми треба повеќе време за да смислам аутфит,...

Стил на денот 09.10

Изборот за денешниот стил на денот е инфлуенсерот Панче. Навистина одличен пример за дечко со стил, многу храбри комбинации, експериментирање со принтови...

Интервју со Дани Ѓуровска

1. Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?Искрена да бидам оваа сезона на Модниот викенд беше првата на...

Интервју со Кика Авеиро

1. Како се подготвуваш за Fashion Weekend ? За мене, одењето на модниот викенд е нешто што започна неодамна....

Стил на денот 04.10

За денес ви избравме прекрасната есенска комбинација на Тамара. Веќе бе имаме запознаено со оваа инфлуенсерка преку нејзините видеа на кои се...

Интервју со Стефани Христов

Одлучивме да направиме интервју и со член на нашиот тим, кој повеќе од една деценија е дел од модниот свет како позади...

5 причини зошто моделите се најпопуларните инфлуенсери на Инстаграм

1 од 9 од светската популација сега е на Инстаграм, со над 800 милиони активни корисници секој месец. Непотребно е да се...

Интервју со Никица Ацева

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?Fashion Weekend како и во сите светски метрополи, така и кај нас, е настан кој...

Отворено дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје

Вечерва со почеток во 19 часот официјално стартуваше дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје. FWSK и...

Интервју со Marta Devilish

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?1. Во се сакам спонтаност. На предходниот fashion weekend бев ‘тазе’ тетовирана, истиот тој ден,...

Како помина Корона- летото со Кика Авеиро

Plus size моделот и инфлуенсер Кика Авеиро е позната и по своите одлични видеа на Youtube. Нејзините видеа опфаќаат разни актуелни теми,...