Интервју со Стефани Христов

Одлучивме да направиме интервју и со член на нашиот тим, кој повеќе од една деценија е дел од модниот свет како позади...

Месечен хороскоп за Октомври

Месецот започнува со особено незгодна нота со Полна месечина во Овен на 1ви Октомври. Да се ​​добие она што го сакате, во...

Интервју со Marta Devilish

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?1. Во се сакам спонтаност. На предходниот fashion weekend бев ‘тазе’ тетовирана, истиот тој ден,...

5 причини зошто моделите се најпопуларните инфлуенсери на Инстаграм

1 од 9 од светската популација сега е на Инстаграм, со над 800 милиони активни корисници секој месец. Непотребно е да се...
Gorska Voda

МОДА

МУЗИКА

ФИЛМ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Есенски трендови кои треба да ги испробате

1. All white (цели во бело)Во овие комбинации може да вклучите нијанси и на крем, беж.Некои од најин парчињата за оваа есен-зима...

Интервју со инфлуенсерката Дилек Асаноска

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?Во поглед на модни комбинации најчесто носам мои дизајни кои сум ги изработила специјално за...

ИНФЛУЕНСЕРИ – Reality TV Stars

Фразата „overnight sensation “ најдобро ја персонифицираат reality  телевизиските ѕвезди . Тие можат да бидат домашни готвачи или пејачки во бањата. Така,...

Месечен хороскоп за Октомври

Месецот започнува со особено незгодна нота со Полна месечина во Овен на 1ви Октомври. Да се ​​добие она што го сакате, во...

Инфлуенсерка го запроси своето момче

Инфлуенсерката Никол, позната по својот рокерски, гранџ стил на својот профил објави фотографија на која таа го запросува своето момче. Секако тој...

Стил на денот 29.09

Денес ви ја избравме петит инфлуенсерката која има одличен стил и совети за тоа како ниските девојки може да изгледаат одлично. Тејлор...

Дуа Липа и Анвар Хадид на прошетка во Њујорк

Дуа ги откри затегнатите стомачни мускули во необична црна исечена јакна, во комбинација со кожени панталони додека шеташе со своето момче Анвар...

Сензации на социјалните медиуми

За разлика од блогерите, sвездите на социјалните мрежи не се потпираат на блогови или видео содржини за да ја одржат својата публика...

Bloggers and Vloggers инфлуенсери

Bloggers and VloggersБлогерите се луѓе кои користат посветен блог за редовно објавување содржина. Тие исто така се обично активни на различни платформи...

Интервју со моделот Младен Филиповски

Кој е Младен?Се викам Младен, имам 26 години и сум од Куманово. Долги години се занимавав професионално со моделинг во една...

Како да го подобрите вашето Инстаграм SEO

Светскиот тренд на инфлуенсерите за нивните слики и видеа да излегуваат меѓу првите во search барот, е да се креира сопствен Alternative...

Шик есенски комбинации

Во пресрет на есента ви издвоивме видео на кое може да се инспирирате за совршените есенски комбинации.