Петиција за забрана на Тик Ток во Македонија

Дали знаете дека на Фејзбук моментално има страница на која постои петоција за забрана на Тик Ток во Македонија?

На страната се постираат вознемирувачки видеа кои млади Тик Токери ги прават, видеата опфаќаат уништување на природата, говор на омраза, опасни потези кои го загрозуваат човековото здравје. Дали би се вклучиле и вие на петицијата?


Реалноста е дека главната цел на социјалните медиуми треба да е забава, но секогаш постои и злоупотреба. Според нас проблемот е во свеста на луѓето кои ги креираат овие вознемирувачки видеа и не сме сигурни дали забраната ќе промени нешто или можеби тие ќе се префрлат на друга мрежа. Жалосно е до каде некои луѓе одат за слава.

Сепак следново видео ни дава малку надеж:

@_iksvelok_

Koj ima kontakt od dr.Trifunovska neka ja iskontaktira da se uverat deka licno sum se izvinil 🙂#foryou #foryoupage #fyp #fyr #kolevski

♬ original sound – _iksvelok_

ПОВРЗАНИ ПОСТОВИ

Модно патување со „VOYAGE“ на Стефанија Насеска

Откако премиерно ја прикажа во рамки на дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје, познатата македонска дизајнерка ја пресели новата колекција...

FALL ESSENTIALS / MY MUST HAVES!

Девојката со огнена коса ни ги претставува есенските трендови и MUST HAVE модни парчиња според неа. Мора да напоменеме дека нејзиниот стил...

Стил на денот 17.10

Денес ви ја претставуваме инфлуенсерката Нина. Нејзините колоритни аутфити, со интересни принтови и јаки бои не освоија. На оваа фотограгија таа дури...

СЛЕДЕТЕ НЕ

5,783FansLike
1,260FollowersFollow
Love Cats

НАЈПОПУЛАРНИ ПОСТОВИ

Интервју со Marta Devilish

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?1. Во се сакам спонтаност. На предходниот fashion weekend бев ‘тазе’ тетовирана, истиот тој ден,...

Заштитна маска од природно цвеќе

Маските освен својата примарна цел да не заштитат од вирусот, полека станаа must have парче во светот на модата. Познатите светски и...

Најдобри пропсови за фотографирање чевли

Има мал милион начини како да се пофалите со фотографија од нови чевли на социјалните медиуми, но доколку сакате тоа да изгледа...

Интервју со млади бизнисмени – Филип Ангеловски DELTA MKS

Кои се твоите дневни рутини?Обично денот ми започнува со утринско кафе. Првото го пијам со колегите на работа додека спремаме план...

Интервју со инфлуенсерката Дилек Асаноска

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?Во поглед на модни комбинации најчесто носам мои дизајни кои сум ги изработила специјално за...