Интервју со Стефани Христов

Одлучивме да направиме интервју и со член на нашиот тим, кој повеќе од една деценија е дел од модниот свет како позади...

Месечен хороскоп за Октомври

Месецот започнува со особено незгодна нота со Полна месечина во Овен на 1ви Октомври. Да се ​​добие она што го сакате, во...

Интервју со Marta Devilish

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?1. Во се сакам спонтаност. На предходниот fashion weekend бев ‘тазе’ тетовирана, истиот тој ден,...

5 причини зошто моделите се најпопуларните инфлуенсери на Инстаграм

1 од 9 од светската популација сега е на Инстаграм, со над 800 милиони активни корисници секој месец. Непотребно е да се...
Gorska Voda

НАЈПОПУЛАРНИ ОБЈАВИ

Интервју со Marta Devilish

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?1. Во се сакам спонтаност. На предходниот fashion weekend бев ‘тазе’ тетовирана, истиот тој ден,...

Заштитна маска од природно цвеќе

Маските освен својата примарна цел да не заштитат од вирусот, полека станаа must have парче во светот на модата. Познатите светски и...

Најдобри пропсови за фотографирање чевли

Има мал милион начини како да се пофалите со фотографија од нови чевли на социјалните медиуми, но доколку сакате тоа да изгледа...

Интервју со млади бизнисмени – Филип Ангеловски DELTA MKS

Кои се твоите дневни рутини?Обично денот ми започнува со утринско кафе. Првото го пијам со колегите на работа додека спремаме план...

Интервју со инфлуенсерката Дилек Асаноска

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?Во поглед на модни комбинации најчесто носам мои дизајни кои сум ги изработила специјално за...
Love Cats

ИЗДВОЈУВАМЕ

Како да го подобрите вашето Инстаграм SEO

Светскиот тренд на инфлуенсерите за нивните слики и видеа да излегуваат меѓу првите во search барот, е да се креира сопствен Alternative...

Шик есенски комбинации

Во пресрет на есента ви издвоивме видео на кое може да се инспирирате за совршените есенски комбинации.

22 Моден Викенд Скопје од 1 до 3 Oктомври во Јавна Соба

FWSK и ONLYAFEW најавуваат реномирани дизајнери, како и нови иновативни таленти од нашата земја и странство, што ќе се претстават во рамки...

МОДА

МУЗИКА

ФИЛМ

ПОСЛЕДНИ ОБЈАВИ

Модно патување со „VOYAGE“ на Стефанија Насеска

Откако премиерно ја прикажа во рамки на дваесет и второто издание на Моден Викенд Скопје, познатата македонска дизајнерка ја пресели новата колекција...

FALL ESSENTIALS / MY MUST HAVES!

Девојката со огнена коса ни ги претставува есенските трендови и MUST HAVE модни парчиња според неа. Мора да напоменеме дека нејзиниот стил...

Стил на денот 17.10

Денес ви ја претставуваме инфлуенсерката Нина. Нејзините колоритни аутфити, со интересни принтови и јаки бои не освоија. На оваа фотограгија таа дури...

Вистинското значење на сончогледовата лента

Сончогледот често се појавува како мотив во модата, дали е принт на маица, фустан, детал на обетки, каиш или едноставно сончогледовото поле...

Интервју со Стефанија Насеска

Како се подготвуваш за Fashion Weekend ?Подготовките за Fashion Weekend Skopje секоја сезона се различни. Ќе се...

Стил на денот 16.10

За денес ви ја одбравме Лили Кларк која е базирана во Манчестер, Америка.Таа е уште еден доказ дека минимализмот е тренд во...

Актерката Елизабета Клинчаревска Младеновска со улога во македонско-хрватски краток филм

Елизабета Клинчаревска Младеновска летово можевме да ја видиме во главната улога во претставата „Полковникот Птица“, во режија на Андреј Цветановски, на „Охридско...

Стил на денот 15.10

Денес за стил на денот ви ја избравме инфлуенсерка која своите фотографии ги прави низ Париз, Франција. Дали се ова предностите кои...

Музичар Бојан Галевски – Гитарист

1. Што значи да си музичар ? Да си музичар значи да си уметник! Дарба која си ја...

Се снима филм во Скопје

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека во Скопје од , Петок 16.10 до 19.10, Понеделник ќе има привремен...

Интервју со млади бизнисмени – Филип Ангеловски DELTA MKS

Кои се твоите дневни рутини?Обично денот ми започнува со утринско кафе. Првото го пијам со колегите на работа додека спремаме план...

Музичар – Слободан Геровски DRUMMER

Што значи да си музичар ? Да си музичар е дар што не може да го поседува секој (или...